Złóż wniosek o konto w PKO BP

Najbardziej popularne konta bankowe w PKO BP to „Konto za zero” oraz „Konto bez granic”. Ponadto PKO BP posiada bardzo atrakcyjna ofertę „Konta dla młodych”.  W dalszej części wpisu postaramy przedstawić najważniejsze informacje na temat kont bankowych oferowanych w tym banku.

Konto za zero

Za otwarcie i prowadzenie „Konta za zero” bank PKO BP  nie pobiera żadnej opłaty pod warunkiem, że razem z wnioskiem o konto zawnioskujesz o wydanie karty płatniczej. Opłata za kartę obecnie wynosi 6,9 zł miesięcznie, a od 4 sierpnia 2018 r. opłata ta wzrośnie do kwoty 8 zł. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby bank odstąpił od naliczania tej opłaty. Wystarczy w danym miesiącu dokonać płatności bezgotówkowych karta na kwotę co najmniej 300 zł i już opłatę za obsługę karty mamy z głowy. Wypłaty gotówki z bankomatów należących do PKO BP są darmowe.

Wraz z „Kontem za zero” otrzymujemy bezpłatny dostęp do wielu nowoczesnych usług takich jak: bankowość internetowa, aplikacja mobilna IKO itp. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na preferencyjne warunki.

Konto bez granic

„Konto bez granic” jest kontem dla osób bardziej wymagających. Opłata za prowadzenie konta wynosi 17,90 zł ale za to prawie wszystkie inne usługi związane z kontem bankowym są za darmo. Najważniejszą zaletą jest to, że bank nie pobiera opłat za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów. Dotyczy to nie tylko bankomatów na terenie Polski. Darmowe są wypłaty z bankomatów na całym świecie. Kolejną zaletą „Konta bez granic” jest to, że wszystkie zwykłe przelewy krajowe są za darmo. Dotyczy to nie tylko przelewów wykonywanych samodzielnie przez Internet ale również przelewów zlecanych drogą telefoniczną lub bezpośrednio w placówce banku. Darmowe są również powiadomienia SMS o zdarzeniach które zaistniały na koncie np. wpływy, obciążenia itp.

Podobnie jak w przypadku „Konta za zero” bank również daje do dyspozycji posiadacza konta nowoczesne usługi takie jak dostęp poprzez bankowość internetową i aplikację mobilną.

Konto dla Młodych

„Konto dla Młodych” w PKO BP jest dedykowane dla osób w wieku 18-26 lat. Bank nie pobierz żadnej za prowadzenie konta. Darmowe są również wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie. Opłata za kartę wynosi 3,9 zł/mies. Aby bank nie naliczył tej opłaty wystarczy w danym miesiącu wykonać przynajmniej 2 płatności bezgotówkowe kartą.

Jak złożyć wniosek o konto w PKO BP?

Chcesz otworzyć konto w PKO BP ale nie wiesz jak złożyć wniosek? Najprościej będzie uczynić to przez Internet. Powyżej masz opisy poszczególnych kont bankowych. Wystarczy kliknąć przy wybranym koncie w przycisk „Złóż wniosek” a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na stronę banku PKO BP. Wystarczy wypełnić dane we wniosku, a kurier dostarczy Ci umowę. Gdy podpisana przez Ciebie umowa wróci do centrali banku, Twoje nowe konto zostanie aktywowane.