Wniosek o konto w BZ WBK

Wnioskuj o założenie konta w BZ WBK

Jak złożyć wniosek o konto w BZ WBK?

Bank Zachodni WBK oferuje swoim klientom bardzo nowoczesne i funkcjonalne konta bankowe z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie gdyż dostęp do gotówki można mieć z dowolnego miejsca na świecie. Bardzo często wybieranym kontem przez klientów banku jest konto osobiste „Jakie Chcę”. Poniżej zamieścimy więcej informacji na temat tego konta.

Konto „Jakie Chcę” w BZ WBK

Założenie konta i jego prowadzenie jest darmowe. Bank nie stawia tutaj żadnego warunku uprawniającego do uniknięcia opłaty za konto. Za  zwykle przelewy wykonane  w bankowości internetowej lub mobilnej bank również nie pobiera żadnych opłat. Jeżeli zdecydujesz się na zlecenie wykonania przelewu w placówce banku to już zostanie naliczona opłata 5 lub 10 złotych w zależności od tego w jakim jesteś wieku. Jeśli jesteś osobą, która nie ukończyła 26 roku życia bank naliczy 5 złotych, jeśli jesteś starszy to musisz przygotować się na wydatek rzędu 10 złotych. Dlatego zdecydowanie korzystniej jest wykonywać przelewy przez Internet. Oszczędzasz nie tylko czas który musisz przeznaczyć na odwiedziny w banku, ale również gotówkę którą musiałbyś wydać na opłaty bankowe.


Dobra wiadomość: Od 8 sierpnia 2018 roku Bank Zachodni WBK wprowadzi darmowe przelewy ekspresowe. Do tej pory nie zdecydował się na to żaden inny bank. 


Opłata za kartę

Za wydanie i obsługę karty płatniczej BZ WBK pobiera opłatę w wysokości 3 zł miesięcznie. Aby bank nie pobrał tej należności wystarczy w przeciągu danego miesiąca dokonać płatności bezgotówkowych przy pomocy karty na kwotę nie mniejszą niż 500 zł lub wykonać minimum 5 płatności kartą. Jednym słowem uniknięcie opłaty za kartę jest bardzo łatwe.

Jak złożyć wniosek o konto w Banku Zachodnim WBK

Wniosek o założenie konta możesz złożyć bezpośrednio w placówce banku lub poprzez Internet. Ta druga metoda jest dużo szybsza i wygodniejsza. Wystarczy, że klikniesz poniżej w przycisk „Złóż wniosek” a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na stronę banku, gdzie znajduje się prosty wniosek do wypełnienia. Po wysłaniu wniosku bank dostarczy do Ciebie umowę za pośrednictwem kuriera. Dostarczenie umowy kurierem jest bezpłatne, więc nie poniesiesz z tego tytułu żadnych kosztów.